Zastosowanie masaży podciśnieniowych w walce z cellulitem
- Szczegóły
Endermologia to masaż podciśnieniowy, który z ogromną siłą nacisku oddziałuje na skórną i podskórną tkankę łączną, rozszerzając naczynia krwionośne.
W związku z tym ma działanie:
- odchudzające,
- odmładzające,
- oczyszczające,
- terapeutyczne- zmniejsza różne rodzaje bólu.
Masaż podciśnieniowy pomaga osiągnąć jędrną skórę i zgrabne ciało, ale ma też inne zalety - redukuje zastój żylny i limfatyczny, dzięki czemu chroni przed żylakami. Wykorzystywany jest także w leczeniu bólów mięśniowych, bólów kręgosłupa czy dolegliwości reumatycznych.
Poniżej wytłumaczymy, dlaczego jest najbardziej skuteczny w redukcji cellulitu.
Czym jest cellulit i jak powstaje?
Cellulit to zaburzenie w budowie tkanki podskórnej, powodujące nierównomierne rozmieszczenie komórek tłuszczowych.
Komórki tłuszczowe, czyli adypocyty, wypełniają się tłuszczem i zwiększając swoją objętość, zaczynają uciskać włókna. Pojawiają się wówczas nierówności i grudki na udach, biodrach, pośladkach i brzuchu, widoczne jako tzw. "pomarańczowa skórka”. Komórki tłuszczowe uciskają także na naczynia krwionośne, utrudniając krążenie krwi i limfy na poziomie tkanek. Zaburzona przemiana materii w komórkach powoduje, że nieprawidłowo wydalają one zbędne produkty przemiany materii i toksyny oraz słabiej przyswajają składniki odżywcze i tlen, co jeszcze bardziej potęguje problem.
Cellulit głównie dotyczy kobiet w okresie dojrzewania, w ciąży, okresie menopauzy oraz przyjmujących antykoncepcję hormonalną, gdy występują duże wahania hormonów. Tworzeniu się cellulitu sprzyjają też uwarunkowania genetyczne, ale również siedzący tryb życia, nieodpowiednia dieta, używki czy stres.
W walce z tą przypadłością pomaga zmiana trybu i stylu życia oraz skuteczne zabiegi wykorzystujące najnowsze osiągnięcia medycyny i kosmetologii m.in. endermologia.
Na czym polega endermologia?
Masaż połączony z podciśnieniem uaktywnia metabolizm tkanki tłuszczowej opornej na dietę i ćwiczenia oraz pobudza do pracy fibroblasty, stymulując je do produkcji włókien kolagenowych. Dzięki mocnemu ugniataniu skóry podczas zabiegu toksyny i tłuszcz zostają stopniowo usuwane z organizmu, a skóra jest jędrniejsza i wygładzona. Masaż podciśnieniowy w połączeniu z innymi technikami jest nieinwazyjną i bezbolesną metodą, wykorzystującą jedynie naturalne procesy organizmu.
Jak przebiega zabieg?
Pacjent zakłada specjalny, wykonany z odpowiednich materiałów kombinezon, który chroni ciało przed bezpośrednim kontaktem z głowicą i zapewnia higienę oraz bezpieczeństwo, np. chroni przed mikro urazami, wyrywaniem włosków czy uczuciem szczypania. Następnie za pomocą podciśnienia, zasysa się skórę. Głowica składa się z dwóch rolek i komory ssącej i jest sterowana komputerowo. Dzięki ciśnieniu rozmasowywane są powierzchniowe i głębokie tkanki skóry.
Przeciwwskazania do masażu podciśnieniowego
Endermologia to metoda bezbolesna i całkowicie bezpieczna. Jednakże nie poleca się jej osobom z cienką skórą, skłonną do pękających naczynek czy do zapalenia żył. Zabieg pobudza naczynia krwionośne i stąd też bezpośrednio po masażu na ciele mogą pojawić się pajęczaki, siniaki czy nawet żylaki.
Inne przeciwwskazania do zabiegu to:
- uszkodzenia skóry, rany, stany zapalne, uczulenie, żylaki,
- zakrzepica,
- choroba nowotworowa,
- ciąża, pierwsze tygodnie po porodzie, karmienie piersią,
- tłuszczaki,
- przepuklina brzuszna.
Przed wizytą koniecznie trzeba poinformować lekarza lub kosmetyczkę o występujących dolegliwościach czy zaburzeniach oraz przyjmowanych lekach.
Efekt widać od razu po pierwszym zabiegu w postaci wygładzenia skóry. Aby pozbyć się całkowicie „pomarańczowej skórki”, trzeba przejść sesję 10-12 zabiegów.