Jak połączyć ćwiczenia na bieżni z terapią próżniową?
- Szczegóły
Problemy z odkładającą się tkanką tłuszczową i cellulitem są spowodowane nie tylko spożywaniem nieodpowiednich produktów, stresem czy zaburzeniami związanymi z gospodarką hormonalną. Wynikają one również ze słabego ukrwienia i dotlenienia komórek.
Jeśli zależy nam na pozbyciu się nadprogramowych kilogramów, regularna aktywność fizyczna w postaci joggingu bądź wizyt w klubie fitness dobrze wpływa na samopoczucie i wzmocnienie organizmu. Nie zawsze jest jednak w pełni efektywna, zwłaszcza gdy chodzi o tzw. miejsca problematyczne, w tym uda, pośladki, biodra czy brzuch. W sytuacji, gdy standardowe treningi nie przynoszą zakładanego efektu, rozwiązaniem może być zwrócenie się w stronę nieco bardziej specjalistycznych metod oraz urządzeń, które poprawiają przemianę materii i ułatwiają modelowanie sylwetki.
Na czym polega terapia próżniowa?
Należy zdawać sobie sprawę, że ruch wspomaga spalanie tłuszczu z łatwo dostępnych miejsc, czyli przede wszystkim z dobrze ukrwionej tkanki mięśniowej. Nie jest jednak tak samo skuteczny jeśli chodzi o strefy, w których występują blokady przepływu krwi. Z tego powodu powstała terapia próżniowa, która łączy aktywność fizyczną z działaniem podciśnienia. Podciśnienie usprawnia proces redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej poprzez poprawę ukrwienia problematycznych obszarów ciała, co naturalnie przekłada się na przyspieszenie przemiany materii. W ten sposób cząstki tłuszczu zalegające w podskórnych warstwach tkanki tłuszczowej mogą zostać rozbite, przetransportowane przez krew i zużyte w procesach związanych z produkcją energii w czasie trwania wysiłku fizycznego. Za sprawą działania podciśnienia dochodzi również do usprawnienia obiegu limfy (ze szczególnym naciskiem na kończyny dolne).
Choć terapia próżniowa ma uniwersalne zastosowanie, wiążą się z nią pewne nieliczne przeciwwskazania. Nie powinny z niej korzystać osoby, które mają problemy z chorobami sercowo-krążeniowymi, borykają się z bardzo wysokim lub bardzo niskim ciśnieniem bądź cierpią na stany zapalne żył. Wykonywanie zabiegów tego typu odradza się także w przypadkach cukrzycy, epilepsji, chorób reumatycznych i nowotworowych. Unikać powinny ich również kobiety w ciąży lub podczas menstruacji.
Co daje trening na bieżni połączonej z terapią próżniową?
Aby wzmocnić efekty wykonywanych ćwiczeń, warto powiązać trening na bieżni z terapią próżniową z użyciem urządzenia Vacu Shaper. Korzysta się z niego w taki sposób, że dolna część ciała zostaje umieszczona w specjalnej kapsule, a następnie stymuluje się ruch krwi poprzez naprzemienne działanie podciśnienia i ciśnienia atmosferycznego przy jednoczesnym wykonywaniu wysiłku fizycznego. Co istotne, parametry urządzenia bazują na wprowadzonych do systemu indywidualnych cechach ćwiczącej osoby (m.in. wieku, wagi, aktywności fizycznej), plus przez cały czas trwania zabiegu monitorowana jest praca serca. Pozwala to na dopasowanie intensywności treningu do możliwości danej osoby, aby wysiłek był jak najbardziej efektywny i jednocześnie w pełni bezpieczny.
Najważniejsze zalety, jakie wiążą się z wykonywaniem ćwiczeń na bieżni w połączeniu z terapią próżniową, to:
- przyśpieszenie przemiany materii;
- usprawnienie procesu likwidacji cellulitu;
- znacznie szybsze spalanie tkanki tłuszczowej z problematycznych obszarów takich jak uda, brzuch czy pośladki;
- ułatwienie modelowania sylwetki;
- ogólna poprawa kondycji fizycznej i wzmocnienie mięśni;
- poprawa elastyczności i jędrności skóry (młodszy wygląd);
- poprawa funkcjonowania i kondycji układu krwionośnego oraz układu limfatycznego (szczególnie w dolnych partiach ciała);
- szybsze usuwanie toksyn, substancji szkodliwych i produktów metabolizmu z organizmu;
- likwidacji tzw. zespołu zimnych stóp.
Korzystanie ze sprzętu takiego jak Vacu Shaper pozwala odczuwalnie skrócić czas potrzebny na uzyskanie satysfakcjonujących efektów treningu. Do osiągnięcia zauważalnych rezultatów wystarczy bowiem seria kilku-kilkunastu sesji ćwiczeń wykonywanych co 2-3 dni, przy czym jednorazowy zabieg jest podzielony na trzy etapy i trwa zaledwie około 30 minut. Warto również podkreślić, że bieżnia połączona z terapią próżniową stanowi doskonałą alternatywę dla joggingu na świeżym powietrzu, pozwalając ćwiczyć niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Dodatkowo jeśli uzupełnimy ćwiczenia na bieżni o podciśnienie i zdrową dietę, zyskamy w ten sposób gwarancję optymalnych, długotrwałych rezultatów.